top of page
RAN HOME

SUDOLABS OFFICE

Miesto: Košice
Design: 2021
Realizácia: 2021
Typ: Interiér
Status: Dokončené
Foto: Tomáš Lazorik

Najnovšie priestory pre Košickú softwarovú firmu Sudolabs zaberajú jedno celé poschodie v kancelárskej veži DUETT. Výmera má necelých 500m² a jej maximálna kapacita je 70 zamestnancov. Nachádza sa na jednom z najvyšších podlaží, takže každá miesnosť ponúka pohľady na celé mesto, ktoré siahajú až do okolitej krajiny.

 

Výška stropu nebola znižovaná podhľadom, čo  vytvára dojem nadštandardnej vzdušnosti. Priestor je rozdelený na vonkajší prstenec a vnútorné jadro, ktoré je obložené dokami z brezovej dýhy a sú v ňom skryté vstupy do hygienického zázemia ako aj šatníky a kuchyňa. Vo vnútornom jadre boli navrhnuté aj individuálne callroomy, ktoré sú vystlané akustickým obkladom.

Vonkajší prstenec tvoria kancelárie a úplne odhlučnené zasadacie miestnosti, ktoré sa striedajú a vytvárajú tak prirodzenú akustickú bariéru. Kancelárie sú od chodby oddelené len ľahkým lamelovým systémom zo surových latí. Cieľom bolo vytvoriť priestor, ktorý je aktívny a otvorený interakciám a zároveň nevytvoriť úplne otvorený open space.

Samostatnú časť tvorí otvorený priestor s rôznym využitím. Nachádza sa v ňom pracovný open space s rôžnymi úrovňami na sedenie pre zamestnantcov, ktorým vyhovuje pracovný ruch. Hneď vedľa sa nachádza kuchyňa s jedálenskou a kaviarenskou časťou. Na opačnej strane leží oddychová zóna s modulárnym sedením, ktorá sa podľa potreby vie zmeniť na celofiremnú meetingovku, kino, alebo tanečný parket.

 

Biela farba je dominantným a predovšetkým zjedocujúcim prvkom interiéru. Vytvára minimalistické a hlavne nerušivé pozadie. Materialita interiéru sa vertikálne mení. Obvodové steny sú omietané hrubou exteriérovou omietkou, ktorá naväzuje na betónový prestriekaný strop. Vnútorné niky okien sú obložené pigmentovanou MDF doskou, v ktorej sú skryté teniace systémy a osvetlenie. Vnútorné jadro, ktoré je obložené brezovou dýhou presvetluje a spríjemňuje chodbu ako aj všetky priestory, ktoré spája. Brezové drevo bolo použité aj na nevstavanom nábytku. Všetko technické vybavenie umiestnené pod stropom je priznané a zjednotené do bielej farby.

V celom priestore sa nachádza jednotný hladký samonivelizačný poter.

SUDOLABS OFFICE