top of page
RAN HOME
Sudolabs office

SUDOLABS CO-WORK SPACE

Miesto: Košice
Design: 2019
Realizácia: 2019
Typ: Interiér
Status: Dokončené
Foto: Tomáš Lazorik

Priestory firmy Sudolabs sa nachádzajú v jednej z novopostavených dvojičiek v centre Košíc. Tie vyrástli v roku 2018 a využívajú sa predovšetkým za účelom prenájmu kancelárskych priestorov. Hlavným zámerom projektu bolo vytvoriť lowcost co-working, ktorý budú využívať investori spolu s freelancarmi pôsobiacimi v IT priemysle. Pôvodná myšlienka sa však procese navrhovania zmenila, keďže sa firma natoľko rozrástla, že priestory využíva sama.

Kvalitná realizácia hrubej stavby ponúkla alternatívu zachovania jej konštrukčnej estetiky, a tak ostali „črevá budovy“ odhalené, rovnako ako betónový strop.

V celom priestore sa opakujú tri hlavné materiály – betón, plech a drevo, ktoré podčiarkujú kontrast medzi studenými – surovými a teplými materiálmi.

Priestor je z dvoch strán presvetlený cez transparentný obvodový plášť, zatiaľ čo zvyšné steny sú obložené tmavým trapézovým plechom a preglejkou.

Priestor je rozdelený na tri separátne zóny – zasadačku, kuchyňu a zdieľané priestory. Tie sú od seba oddelené čírou presklenou priečkou a preglejkovou stenou.

Charakteristický kontrastný ráz sa objavuje v zasadacej miestnosti, v ktorej prevláda kombinácia čiernej a bielej farby. Transparentnosť, ktorá je dosiahnutá čírou presklenou priečkou

a farebný kontrast vytvárajú priestorovú hĺbku.

Drobná zmena v dispozícii – presun dverí – umožnila zväčšiť kuchynku a hygienické zázemie. Vďaka tomuto riešeniu je možné vstúpiť do hygienického zázemia  priamo zo zdieľaných priestorov, a nie z kuchynky. Preglejková povrchová úprava vstupných dverí WC splýva s obkladovým materiálom steny. Preglejkový obklad umožnil prekrytie ďalších objektov, ako napríklad hydrant či hlavný rozvádzač. V kuchynke sa objavuje typológia sedenia, ktorá je typická pre kaviareň. Rovnako ako v ostatných priestoroch, i v tomto prípade sa opakuje materialita.

V presvetlenom co-workingu možno nájsť mobilný nábytok, ktorý bol súčasťou zadania. Používateľovi sa tak otvára príležitosť zmeniť účel tohto priestoru.

Z klasického co-workingu sa tým pádom môže rýchlo a jednoducho stať priestor využiteľný na prednášky alebo tréningy.

SUDOLABS CO-WORK
SUDOLABS CO-WORK
bottom of page